Rewal

Rewal to nadmorska miejscowość wypoczynkowa i jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości wczasowych. Miasteczko położone jest na brzegu klifowym, u podnóża którego rozciąga się szeroka plaża. Dzięki takiemu położeniu szczyci się urzekającymi nadmorskimi widokami z tarasu widokowego na szczycie.
Natomiast sama plaża jest doskonałym miejscem do relaksu. Wszyscy lubiący relaksować poprzez wylegiwanie się na piasku oraz opalanie się znajdą tu zaciszny kąt dla siebie. Natomiast amatorzy sportów (wodnych i nie tylko) mogą zrealizować się w swoich pasjach – dla chętnych są bowiem wypożyczalnie sprzętu wodnego jak i rowerów.
A wieczorami plaża stanowi doskonałe miejsce do spacerów. Nie zapomnijcie również przejść się obejrzeć kutry rybackie wracające lub wychodzące na połów – to doskonała okazja na zakup świeżej ryby, dopiero co złowionej. Oglądanie kutrów będzie również atrakcją dla najmłodszych.
A propos plaży i naszych pociech, przy odrobinie szczęścia na plaży można spotkać znaną w Rewalu i doskonale zaprzyjaźnioną z ludźmi fokę Depkę. Pamiętajmy, że Depka jest bardzo przyjacielskim zwierzakiem ale nie nadużywajmy jej gościnności – można sobie zrobić z nią zdjęcie ale nie zakłócajmy jej spokoju ponad miarę.
Zresztą Rewal szczyci się nie tylko niepowtarzalnymi widokami rozciągającymi się ze szczytu klifu ale również wspaniałym mikroklimatem. Istnieje tu park zdrojowy i zakład kąpielowy. To zadbana mała miejscowość z wieloma ładnymi placami zieleni. Znajdziesz tu wiele atrakcji: wesołe miasteczko, ciuchcia Retro-Express, smażalnie ryb, kafejki.
Atrakcją Rewala jest zabytkowa latarnia morska – zbudowana ponad 130 lat temu. Działa ona prawie nieprzerwanie od 1866 roku. Obecnie używana jest specjalna żarówka o mocy 1000 W, której światło widziane może być z odległości 20 mil morskich (około 36 km). Latarnia ma 45 m wysokości i można na nią wejśc po zakupieniu biletu na miejscu.
Przez Rewal przechodzi również linia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej. To doskonała okazja aby wybrać się z całą rodziną czy przyjaciółmi na niezapomnianą letnią wycieczkę zabytkową ciuchcią i zobaczyć okolice Rewala - dzieci będą wspominać tę przejażdżkę z wypiekami na twarzy. Ta unikalna nawet na skalę kraju ciuchcia kursuje na trasie Pogorzelica - Trzęsacz – Gryfice.
To również doskonała okazja aby zobaczyć ruiny kościoła w Trzęsaczu – miejscowości gdzie morze dosłownie porywa kościół zbudowany na szczycie wysokiego klifowego brzegu. Monumentalna, ostatnia zachowana jeszcze ściana gotyckiego kościoła wznosi się tuż nad skarpą choć w XV wieku kościół stał w środku wsi, podobno około 2 km od brzegu morza.
© Domki w Rewalu. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk