Niechorze

Niechorze to nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie w północno-zachodniej Polsce, położona w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Miejscowość położona jest pomiędzy brzegiem Morza Bałtyckiego od północy a jeziorem Liwia Łuża na południu.
Niechorze jest kurortem wypoczynkowym, w którym znajduje się dużo ośrodków wczasowych, pensjonatów, pokoi gościnnych, kempingów oraz pól namiotowych. Nadmorski brzeg szczyci się przede wszystkim rozległą i czystą piaszczystą plażą oraz w wysokim klifem w jednej z zatok, na którym stoi piękna zabytkowa latarnia morska.
W Niechorzu mieści się Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które ukazuje wszystkie ciekawostki z zawodu rybaka oraz umożliwoa poznanie kultury pomorskiej. Znajduje się tutaj również dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, gdzie po gości i najmłodszych wczasowiczów przyjeżdża kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, kursująca z Gryfic do miejscowości nadmorskich gminy Rewal.
Niechorze jest typową wsią rybacką. Jego najciekawszym punktem widokowym a zarazem atrakcją jest wybudowana w 1866 roku latarnia morska.
Podczas pobytu można wybrać się na spacer lub przejażkę rowerem bowiem przebiegają tędy dwa znakowane szlaki turystyczne: Szlak Liwiej Łuży - okrężny, rozpoczyna się i kończy przed stacją wąskotorówki oraz E9 Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego (Świnoujście - Kołobrzeg).
W Niechorzu znajduje się przystań morska, z której korzystają tutejsi rybacy. Rybacy na kutrach często mają do zaoferowania świeże ryby, zawsze zaś warto wybrać się na spacer do przystani i obejrzeć malownicze kutry czekające na plaży na ponowne wyjście w połów.
© Domki w Rewalu. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk